După partida FCSB – Silkeborg, încheiată cu scorul de 0 – 5, antrenorul roș-albaștrilor a spus că nu s-a gândit să demisioneze în urma acestei înfrângeri rușinoase.
„Mă simt umilit, simt o dezamăgire. În seara asta am arătat foarte rău. Vor fi jucători care… am văzut la ce nivel sunt şi probabil că va fi foarte greu pentru ei să mai intre în echipă. Nu m-am gândit să demisionez. Aştept meciul cu UTA, unul important. Când s-a întrerupt campionatul am avut o discuţie cu conducerea şi am spus că îmi doresc să rămân pentru că am încredere în jucători că putem face rezultate pozitive în campionat. Ceea ce am şi reuşit cu FC Argeş şi Petrolul. Pentru mine a fost decisiv şi meciul cu Argeş, şi cel cu Petrolul, şi meciul cu UTA va fi la fel. Nu mă tem de demitere. Nu mă tem de nimic. În discuţiile pe care le-am avut cu patronul am spus că atunci când se va decide acest lucru vom sta de vorbă. Nu mă tem că voi fi dat afară”, a spus Nicolae Dică.







