La data de 19 octombrie 2022, comisia de disciplină din cadrul Federației Române de Fotbal a luat hotărârea de a aplica o amendă de 22.500 de lei clubului de fotbal Petrolul Ploiești pentru incidentele pe care suporterii le-au creat la meciurile cu FCSB și Universitatea Craiova.
Petrolul Ploiești a fost amendat cu 15.000 lei pentru incidentele din meciul cu FCSB și cu 7.500 de lei pentru meciul cu Universitatea Craiova.







