În seara de 26 septembrie 2022, echipa națională de fotbal a României a învins-o pe cea a Bosniei-Herțegovina, înscriind patru goluri și primind doar unul. În ciuda acestui rezultat, România a retrogradat din Liga Națiunilor.
Marcatorii români sunt Dennis Man (38), George Puşcaş (73, 86) şi Andrei Raţiu (79).
În acest meci, Nicușor Bancu a impresionat într-un mod plăcut. Acesta a fost coautorul primelor două goluri și a contribuit și la cel de-al treilea gol.
Pentru Bosnia-Herțegovina a marcat Edin Dzeko (77).







